"Finansowanie jednostek samorządu terytorialnego". Nowy raport Fundacji Republikańskiej

“Finansowanie jednostek samorządu terytorialnego”. Nowy raport Fundacji Republikańskiej

W tym roku upływa kadencja samorządów terytorialnych. Rozpoczyna się gorący okres przedwyborczy, w którym debata publiczna ulegnie intensyfikacji. Rozliczanie rządzących i przedstawianie własnych planów przez opozycję jest podstawowym elementem kampanii wyborczej.

Środowisko skupione wokół Fundacji Republikańskiej dostrzega pewne słabości tej dyskusji, szczególne w konfrontacji z prawdziwymi możliwościami realizacji obietnic wyborczych złożonych podczas kampanii. Często bezkarne obiecywanie złotych gór bierze się z wciąż niskiej wiedzy na temat funkcjonowania samorządu w Polsce. Co więcej, wiedzy tej często brakuje również samym kandydatom, a nawet aktywnym samorządowcom.

(Pobierz raport "Finansowanie jednostek samorządu terytorialnego. Analiza uwarunkowań prawnych i ekonomicznych")Czytaj dalej