Komentarz: Gdzie jest Polska Fundacja Narodowa, kiedy jej potrzeba?

Polecamy Państwu komentarz naszego prezesa, Marka Wróbla, na temat konfliktu dyplomatycznego z Izraelem i działaniami Polskiej Fundacji Narodowej (a właściwie ich braku), która miała budować pozytywną narrację o Polsce w świecie.

Kryzys szaleje, wrogowie Polski już prowadzą kanonadę. Jest pewne, że nowe ataki nadejdą z niejednej strony. Dotychczas w zasadzie przyjazny rząd Izraela (przynajmniej za taki uznawany) rozpoczyna brutalną agresję przeciw nam, zaskakując nas kompletnie - bo myśleliśmy, że nieprzyjacielem jest amerykańska diaspora, a na Tel-Awiw możemy liczyć. Dochodzi zapewne do znacznego przeszeregowania - być może Izrael dogadał się z Niemcami, być może D. Trump musi spłacić wyborcze długi, być może jeszcze coś.

W tym czasie członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej publikuje "ważny tekst", w którym przeprowadza analizę, jaka była gotowa lata temu (zresztą mocno dziurawą - pomijającą choćby w/w kwestie amerykańskie lub izraelskie, opartą za to na "panie Prezesie, atakują nas, bo jesteśmy tacy wspaniali", co jest co najwyżej półprawdą), stawia postulaty stawiane od lat i pisze o licznych, a nieznanych opinii publicznej działaniach Fundacji. Ale tych z "oczywistych względów" nie może ujawnić.Czytaj dalej