Opinia do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (UD278)

27 września br. do konsultacji publicznych został przekazany przez Ministra Rozwoju i Finansów kolejny projekt ustawy deregulującej prawo gospodarcze i upraszczającej prawo podatkowe. Celem projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (UD278) jest ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej przez polskich przedsiębiorców. Mając na uwadze szczytny deklarowany cel tej ustawy, Fundacja Republikańska przygotowała opinię na temat wybranych zagadnień i norm, które znalazły się w projekcie.

Opinia została przekazana do Ministra Rozwoju i Finansów w ramach konsultacji społecznych. Poniżej pełna jej treść. Autorem opinii jest ekspert Fundacji Republikańskiej, Paweł Ludwiniak.Czytaj dalej