Aktualizacja: Zakończona rekrutacja na stanowisko analityka ekonomicznego

Aktualizacja: Rekrutacja została zakończona.

Fundacja Republikańska poszukuje stażysty na stanowisko analityka ekonomicznego. Okres stażu będzie wynosił maksymalnie dwa miesiące. Stażyście, który spełni oczekiwania merytoryczne, zostanie zaoferowana pełnoetatowa umową o pracę.

W ramach swoich obowiązków stażysta będzie wspierał zespół Fundacji przez m.in.:

• Poszukiwanie informacji w Internecie i mediach na zadany temat
  • Przygotowywanie notatek i streszczeń z informacji prasowych i materiałów źródłowych
  • Poszukiwanie i zbieranie danych statystycznych, ekonomicznych, demograficznych (np. w serwisach GUS, Destatis, Eurostat)
  • Analizowanie i opisywanie danych w formie krótkich notatek, wykresów, tabel
  • Przygotowywanie wytycznych dla grafika do opracowania map, rysunków i infografik
  • Wsparcie przy organizacji spotkań dyskusyjnych i seminariów w siedzibie Fundacji Republikańskiej
  • Przygotowywanie wniosków o dostęp do informacji publicznej