Program X Kongresu Republikańskiego

Drodzy sympatycy i przyjaciele Fundacji Republikańskiej! Do X Kongresu Republikańskiego pozostał miesiąc - impreza rozpocznie się równo o 11:00 w sobotę, 8 kwietnia 2017 roku. Mamy nadzieję, że tego dnia spotkamy się w Palladium w jak największej liczbie, a oprócz starych znajomych spotkamy również wielu nowych Republikanów :).

Przypominamy, że aby wziąć udział w Kongresie należy kupić bilet-cegiełkę. Najtańsza opcja kosztuje 40 zł, a w cenę, oprócz wejściówki, wliczony jest również pełny obiad i mały poczęstunek podczas późniejszej przerwy kawowej. Sfinansowanie Kongresu Republikańskiego to dla organizacji pozarządowej, takiej jak nasza fundacja, spory wydatek. Dlatego zachęcamy do hojnych darowizn a w zamian oferujemy darczyńcom dodatkowe nagrody. Szczegóły zbiórki znajdują się na stronie projektu.

Przechodząc do rzeczy - najwyższy czas, aby przedstawić wam program naszego wspólnego święta!

Program X Kongresu Republikańskiego

11:00-11:30 Otwarcie kongresu, przemówienia powitalne.

11:30-13:00 Dobra zmiana – Polska tu i teraz.

• Prezentacja: Co nowego w Polsce AD 2017? Kluczowe zmiany i niezauważone reformy.
  • Dyskusja: Dobra zmiana a dobro wspólne. Plusy i minusy dotychczasowych rządów PiS.
  • Dyskusja: Racja stanu wobec konfliktu totalnego – jak wyłączyć ją z bieżącej walki politycznej?

13:00-14:00 Przerwa obiadowa.

14:00-15:30 Faktyczne słabości Polski – Kierunki zmian niezbędnych i możliwych.

• Prezentacja: Sektor finansów publicznych i ubezpieczenia społeczne.
  • Prezentacja: Centrum rządowe i polityczne.
  • Prezentacja: Delegacja i kontrola władzy.
  • Dyskusja: W jakim kierunku powinna zmierzać reforma władzy i administracji? Skąd wziąć siłę i wolę polityczną dla takich reform?

15:30-16:00 Przerwa kawowa.

16:00-17:30 Jak nie utonąć w Międzymorzu – Realizm i pragmatyzm w polityce zagranicznej.

• Prezentacja: Pozytywne warianty dla Polski i ich punkty wspólne
  • Prezentacja: Dyplomacja publiczna – zapomniane narzędzie
  • Prezentacja: Droga do Międzymorza. Jak znaleźć i przekonać potencjalnych partnerów?
  • Dyskusja: Jak pragmatycznie prowadzić dyplomację i dokąd może nas ona zaprowadzić?

17:30-18:00 Zakończenie części oficjalnej.

18:00-19:00 Przerwa.

19:00-22:00 Integracja i konkursy z nagrodami.

Nazwiska uczestników paneli i osób prezentujących będziemy podawali sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni. Zachęcamy do stałego śledzenia nas na Facebooku i Twitterze!