Apteka dla farmaceuty - komentarz Fundacji Republikańskiej do propozycji zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne

Apteka dla farmaceuty – komentarz Fundacji Republikańskiej do propozycji zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne

Fundacja Republikańska rekomenduje odrzucenie poselskiego projektu zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne. Uważamy, że koncepcja tzw. "apteki dla farmaceuty" jest bardzo szkodliwa dla pacjentów. Jej realizacja doprowadzi do istotnych podwyżek cen leków. Jest to rozwiązanie całkowicie sprzeczne z ideą swobodnej konkurencji i wolności prowadzenia działalności gospodarczej. Poniżej zamieszczamy podsumowanie naszego komentarza do rzeczonego projektu ustawy.

Komentarz do propozycji zmian w ustawie Prawo farmaceutyczne. Analiza poselskiego projektu „Apteka dla farmaceuty” - pobierz plik PDFCzytaj dalej