Seminarium Fundacji Republikańskiej: Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce w kontekście Europejskiej Agendy Cyfrowej

Fundacja Republikańska ma zaszczyt zaprosić na seminarium eksperckie z udziałem publiczności, pt. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce w kontekście Europejskiej Agendy Cyfrowej". Wydarzenie będzie miało miejsce 9 grudnia 2015 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie od godziny 10.00 do 13.30.

FUNDACJA_EVENT_fb

W seminarium wezmą udział politycy, eksperci i działacze społeczeństwa obywatelskiego zaangażowani w szeroko pojętą cyfryzację i likwidowanie barier prawnych, technologicznych, infrastrukturalnych oraz edukacyjnych, które hamują ten proces. Uczestnicy będą dyskutować o tym, jak budować kompetencje cyfrowe Polaków, które pozwolą lepiej korzystać z możliwości jakie daje Internet. Po wydarzeniu zapraszamy na lunch.

Swój udział potwierdzili, m.in Witold Kołodziejski - wiceminister cyfryzacji, poseł Maciej Małecki z komisji cyfryzacji, Dominik Batorski z Uniwersytetu Warszawskiego, Alek Tarkowski oraz Justyna Jasiewicz z Cyfrowego Centrum, Artur Marcinkowski z Fundacji "Widzialni" oraz Ewa Krupa z Fundacji Orange, Tomasz Filipowicz z Fundacji Republikańskiej, Marta Kokoszka z Google Polska, a także przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Panele dyskusyjne prowadzić będą zastępca redaktora naczelnego tygodnia „WPROST” Mariusz Staniszewski oraz dziennikarka „Rzeczpospolitej” oraz tygodnika „Do Rzeczy” Edyta Holdyńska.

Tłem dla wydarzenia jest Europejska Agenda Cyfrowa - jedna z inicjatyw przewodnich planu rozwoju Europa 2020 zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2010 roku, mająca na celu przyspieszenie upowszechnienia szybkiego Internetu i czerpania korzyści z jednolitego rynku cyfrowego dla gospodarstw domowych i firm.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia

Partnerzy i patroni medialni wydarzenia

patroni

 

 

Komentarze

Avatar

Paweł Lewandowski

Close