Bartosz Marczuk nowym ekspertem Fundacji Republikańskiej

2013.03.05

Do zespołu ekspertów Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej dołączył Bartosz Marczuk. W Fundacji będzie zajmował się zagadnieniami z zakresu polityki społecznej, w szczególności polityki prorodzinnej, rynku pracy i ubezpieczeń społecznych. Będzie autorem lub współautorem kilku planowanych raportów, poświęconych m.in. systemowi emerytalnemu oraz sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.

***

Bartosz Marczuk, absolwent socjologii UW, studiów podyplomowych Bezpieczeństwo Narodowe na UW, studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Obecnie publicysta i wydawca w „Rzeczpospolitej”, ekspert w Związku Dużych Rodzin 3+. Wcześniej m.in. ekspert ds. polityki społecznej w Instytucie Sobieskiego, pracownik jednego z OFE, pracownik UNFE, kierownik działu Kraj i Praca w Dzienniku Gazecie Prawnej, z-ca red. nacz. Rzeczpospolitej, współtwórca Rządowego Programu Polityki Rodzinnej (2006-2007). Autor książki „Wszystko o oszczędzaniu w OFE”, współautor „Komentarza emerytalnego”. Stały komentator zagadnień ekonomicznych i z zakresu polityki społecznej w mediach (m.in. w Radio PIN, Trójce – „Informator Ekonomiczny”, Wiadomościach TVP). Prywatnie ojciec pięciorga dzieci, maratończyk.